Pár- és családterápia

Pszichés jóllétünket alapvetően meghatározza, hogy milyen érzelmi közegben, milyen társas támogatottsággal élünk. A testi-lelki egészség egyik legfontosabb pillére a legközelebbi szeretetkapcsolataink minősége: mindannyiunknak szüksége van érzelmi biztonságra, támogatásra, odafigyelésre, érintésre. Azonban a párkapcsolat és a családi élet sok buktatót rejt magában: az emberi viselkedés a legbonyolultabb rendszer az egész élővilágban - az emberek közötti viselkedés pedig még annál is nehezebben érthető. Két ember együttélése, vagy egy család működése rengeteg külső és belső tényező által befolyásolt, és akárcsak az egyéni működésben, ezeknek a rendszereknek a működésében is óhatatlanul előbukkanhatnak problémák.
A pár- és családterápia módszere rövidterápiás módszer. Célja a család vagy pár - a rendszer - működésében felbukkanó nehézségek megoldásközpontú megközelítése és orvoslása.
A pár- és családterápiás ülések gyakorisága általában két hetenkénti, egy-egy alkalom pedig kb. másfél óra. Ezeken az alkalmakon mindenki jelen van, aki érintett - a pár tagjai illetve az együtt élő családtagok. Mindenki megoszthatja a problémával kapcsolatos gondolatait, elképzeléseit, megoldási javaslatait, és a család vagy pár tagjai együtt tudnak a megoldás keresésén dolgozni.

Pár- és családterápiás képzésem a Magyar Családterápiás Egyesület keretein belül zajlik, munkámat szupervízió mellett végzem.

 
 
Féderer Sára tanácsadó szakpszichológus
federersara@gmail.com, +3630 574 0066